Matura to bzdura?

Wiele ludzi uważa, że jeśli po szkole średniej nie wejdziesz na kolejny szczebel kariery edukacyjnej to, jesteś skończony pod względem wykształcenia. Nie można zaprzeczać, że młodzież marzy o ukończeniu szkoły i jak najszybszym zarobku pieniędzy i wkroczeniu w dorosłość. Czy pieniądze dadzą Ci szczęście, którego oczekujesz? Pewnie niejeden z nas spotkał w swoim życiu osobę, która poświęciła swoją dalszą edukację dla rodziny, z powodu braku finansów na dalsze kształcenie czy też po prostu z braku chęci. Czy te osoby nigdy nie żałowały swojej decyzji? Czy były w 100% zadowolone ze swojej pozycji i przyszłości? Każdy z nas powinien zrobić sobie rachunek sumienia i zadać sobie pytanie, czy aby na pewno nauka jest aż tak zła. Nauka towarzyszy nam w życiu codzienny, tak jak kilka lat temu staliśmy przed obliczem zdania państwowego egzaminu dojrzałości, tak teraz jesteśmy maturzystami życia i każdego dnia zmagamy się z kolejnymi zadaniami w celu zdobycia jak najlepszych rezultatów.

Jak doradztwo akademickie może ci pomóc w znalezieniu pracy twoich marzeń

Najważniejsze w życiu jest to, aby obrać własną ścieżkę kariery i podążać nią w celu uszczęśliwienia samego siebie. Znam osobę, która zawzięcie dąży do obranego kursu i chociaż miałoby to potrwać wiele lat i wiele zmarnowanych prób to i tak nigdy nie odpuści i będzie walczyć o to, o co warto walczy mianowicie o swoją przyszłość i szczęście. Czy uważacie, że czterokrotne podchodzenie do matury to głupota? Czy to, że ta osoba nie wyobraża sobie życia bez danego kierunku na studiach to wstyd? Czy nie szkoda było jej straconego czasu na ponowne przygotowania do egzaminu? Czy nie zniszczyła sobie życia takim podejściem ? Wszystkie te pytania to pewien obraz wykreowanego wojownika, dla którego nie liczy się opinia innych. Porażki i upadki są po to, aby uszlachetnić naszą osobowość, a nie nas ośmieszyć lub pogrążyć.
Nigdy nie warto komuś czegoś zazdrościć, czegoś wypominać, kogoś poniżać tylko dlatego, że jest inny niż my, że ma coś, czego my nie mamy. Każdy pracuje na swój własny los i tylko od nas samych zależy nasze życie. Jeśli myślimy pozytywnie o sobie oraz o innych to już zdobywamy kolejny punkt na ważnym dla nas egzaminie życia, którego wynik zależy od naszego postępowania, obranego kierunku i marzeń, które uskrzydlają nasze codzienne życie i pozwalają nam na poczucie się kimś ważnym i walecznym w dążeniu do upragnionego szczęścia i spełnienia.

Dodaj komentarz