WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

INNE INFORMACJE

Rejestr faktur i rachunków

Salon Maturzystów

W dniu 25 września 2019r. klasy 3 IV Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyły w Salonie Maturzystów na Politechnice Świętokrzyskiej. Przedstawiciele OKE z Łodzi przedstawili informacje dotyczące matury z różnych przedmiotów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się matematyka, język polski, jak również chemia i geografia. Wiele pożytecznych rzeczy mogły „wynieść” z Salonu osoby, które mają już sprecyzowane plany na przyszłość i wiedzą, co chcą w życiu robić. Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi poprowadził wykład, podczas którego uczniowie mogli się dowiedzieć, na czym polegają egzaminy z danego przedmiotu, jakie będą badane treści oraz jak wykorzystać najbliższe miesiące, żeby dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego. Uczniowie, którzy przyszli na Politechnikę Świętokrzyską mogli także zapoznać się z zasadami oceniania z danego egzaminu, mieli okazję już teraz poznać szczegóły dotyczące organizacji i przebiegu egzaminu maturalnego. Wszyscy prowadzący prezentacje podkreślali, iż prawdziwym kluczem do osiągnięcia sukcesu i jednocześnie zdanie z bardzo dobrym wynikiem matury to nauka i solidne przygotowanie.

olgaw dnia 29 wrzeœnia 2019 19:26:18 · 0 komentarzy · 60 Czytań · Drukuj