PROJEKTY

Erasmus Plus
   
      
WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

Politechnika Świętokrzyska
   
      
INNE INFORMACJE

Rejestr faktur i rachunków
   
      
Szczęśliwy Numerek

-> Poniedziałek - 0
-> Wtorek - 0
-> Środa - 0
-> Czwartek - 0
-> Piątek - 0
   
      
   
      
1A spogląda w przyszłość

    W piątek 23 marca o godzinie 7:30 klasa 1A pod opieką profesora Marka Pazia oraz profesora Witolda Jachowicza, wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Autokar punktualnie pojawił się przy szkole. Licealiści również przybyli na miejsce zbiórki na czas, dzięki czemu już około godziny 10 dotarli do stolicy.

   Uczniowie mieli trochę czasu, aby pozwiedzać Stare Miasto, po czym wyruszyli na prestiżową uczelnię – SGH (Szkoła Główna Handlowa).

                       Wizyta na SGH w Warszawie
    Wizyta na tej uczelni i Wojskowej Akademii Technicznej była głównym celem wycieczki. Bardzo miło powitały uczniów absolwentki IV LO w Kielcach – Ola i Maja. Licealiści byli pod ogromnym wrażeniem monumentalnego budynku. Studentki oprowadziły ich po akademii, co zajęło trochę czasu. Następnie usłyszeli parę słów o niej, a przede wszystkim o zasadach rekrutacji. Uczniowie zadali kilka pytań starszym koleżankom. Po udanej wizycie na uczelni przyszła pora na obiad, który dał siłę na kolejne atrakcje.

Muzeum Powstania Warszawskiego
 
   W piątek około godziny 15.00 uczniowie dotarli pod drzwi Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaciekawieni, co kryje się w środku z wielkim entuzjazmem weszli do środka. Na wejściu zostali przywitani przez panią przewodnik oraz rozdała urządzenia, dzięki którym mogła z łatwością przekazywać zwiedzającym potrzebne informacje. Zwiedzanie rozpoczęto od ogólnego wprowadzenia w czasy II wojny światowej. Następnie licealiści poruszali się trasą, która przedstawiała chronologicznie wydarzenia powstańcze. Z każdym krokiem coraz bardziej poznawali straszne czasy, w których przyszło żyć naszym rodakom. Oglądali wiele krótkich aranżacji filmowych, które mocno chwytały za serca. Liczne zdjęcia, opisy, wywiady sprawiły, że na długo zostaną zapamiętane. Licealiści stwierdzili, że z chęcią wrócą tam za kilka lat.

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  Następnego dnia uczniowie wybrali się na  Wojskową Akademię Techniczną gdzie odbywały się dni otwarte.  Byli pod wrażeniem ogromnej ilości osób znajdującej się tam. Dawny absolwent IV LO, który zajmuje wysoką pozycję w Akademii opowiedział bardzo szczegółowo o tej szkole. Licealiści byli bardzo zainteresowani jego opowiadaniami wyciągając z nich wiele wniosków. Drugi absolwent IV LO, który nazywa się Szymon jest na pierwszym roku studiów w Akademii. Oprowadził wycieczkę po całym terenie WAT-u. Był bardzo miły i z przyjemnością odpowiadał na zadawane mu pytania.

Wydział Nowych Technologii i Chemii
Podczas zwiedzania Wojskowej Akademii Technicznej, oprowadzono uczniów po miejscu nie dostępnym dla wszystkich, czyli Wydziale Nowych Technologii i Chemii. Na początku dowiedzieli się paru ciekawych rzeczy o zastosowaniu i właściwościach wodoru oraz zobaczyli urządzenia potrzebne do pracy nad nim.
W następnym pomieszczeniu była duża szczelnie zamknięta komora z substancjami chemicznymi zabezpieczonymi przed zepsuciem. Obok znajdowały się maszyny do precyzyjnego cięcia oraz drukowania w metalu. W kolejnym pomieszczeniu doktor pokazał małe drukarki 3D, nadające się do użytku domowego. Przy każdej z tych maszyn były przykładowe rzeczy wykonane przy ich pomocy, które można było dokładnie obejrzeć. Kilka godzin spędzone w Wojskowej Akademii Technicznej były dość męczące ale mimo tego uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Jak było trzy lata temu? Zobacz archiwum ...

Miłosz Kukulski Hubert Kaczmarek Eryk Trzcinski i Piotr Choptiany  - 1A


Dodane przez Morpheus dnia 28 marca 2018 10:48:39 · 0 komentarzy  · 1766 Czytań · Drukuj Drukuj
   
      
Komentarze

Brak komentarzy.
   
      
Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
   
      
Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
   
      

Copyright © 2010
Damian Krawiec & Piotr Turek

pod redakcją:
----, -------