Dla upamiętnienia wolnych wyborów

Właśnie wtedy przeprowadzone zostały pierwsze wolne wybory parlamentarne w Polsce. Aby uczcić to wydarzenie, uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie, podczas którego przypomniano kilka faktów historycznych.  Pani prof. Sylwia Szymańska przygotowała mowę, która poruszyła całą widownię.
Tego dnia miał miejsce również Konkurs Piosenki Patriotycznej. Jako pierwsi wystąpili zeszłoroczni zwycięzcy - klasa 2C z piosenką "Dziś idę walczyć, mamo". Następnie śpiewały klasy pierwsze. Po wszystkich występach oraz burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców - klasę 1D. Uczniowie tej klasy wykonali piosenkę, która zwyciężyła w zeszłym roku i okazało się to dobrym wyborem.
Pierwszoklasiści wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz zdolnościami wokalnymi, dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Maja Olejarczyk kl. IIC

uaga dnia 10 czerwca 2019 16:58:46 · Drukuj