Dla Żołnierzy Wyklętych

Gośćmi specjalnymi byli pani Alina Szwach, Przewodnicząca Okręgu Kieleckiego Światowego Związku Żołnierzy AK oraz pan Witold Jachowicz, wieloletni nauczyciel w IV LO.

Uczniowie 2C wykonali wiele wzruszających piosenek oraz przedstawili fakty na temat trzech Niezłomnych: Danuty Siedzikówny, Witolda Pileckiego iAugusta Emila Fieldorfa. Zaprezentowali między innymi utwory ,,Jedna chwila" oraz ,,Panie Generale" z albumu muzycznego ,,Panny wyklęte", a także ,,Biały krzyż",  ,,Dziś do ciebie przyjść nie mogę" i ,,Balladę o rotmistrzu Pileckim".

Występ wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych. Podczas swojej przemowy na koniec widowiska pani Alina Szwach uroniła kilka łez wzruszenia. Był to niezwykły komplement dla uczniów 2C oraz p. prof. S. Szymańskiej i p. prof. J. Paź, które czuwały nad przygotowaniami i przebiegiem uroczystości.

Maja Olejarczyk kl. 2C

uaga dnia 12 marca 2019 21:25:58 · Drukuj